Jste zde

Přednášející

Každá konference se neobejde bez přednášejících. Zde bychom Vám je rádi krátce představili. Seřazeno dle abecedy.

Petr Ferschmann
SoftEU
Absolvent FAV ZČU, obor Softwarové inženýrství. V současné době je vedoucí vývojového oddělení a technologický lídr softwarové společnosti SoftEU s.r.o. a především její divize WinStrom s.r.o., kde se zabývá vývojem multiplatformního ekonomického systému WinStrom 10. Pravidelně také přispívá na firemní blog.

Magnus Hagander
RedPill
Magnus Hagander is a developer and a committer in the PostgreSQL Global Development Group.

He is one of the primary developers behind the Windows port, and continues to maintain this port as well as other work on the backend. He also does work on pgAdmin and on the postgresql.org website and infrastructure. He's been a PostgreSQL user since version 6.3.

During paid daytime, he's does PostgreSQL and other opensource consultancy and training for RedPill in Stockholm, Sweden.

Pavel Hák
Jyxo
Pavel Hák pracuje v Jyxo od roku 2006 jako linuxový administrátor. Na starost má mj. i instalaci a konfiguraci serverů PostgreSQL - hlavní databázové technologie firmy.

Kristo Kaiv
Skype
Kristo Kaiv works in Skype as database development team leader and has been in Skype since the dawn of the scalable database cluster. Being previously a member of DBA team he also contributed to administrating the cluster infrastructure and helped to develop the trigger based replication system called Londiste. Before joining Skype Kristo worked in Tele2 so it's his 5-th years in the telecom sector.

Zdeněk Kotala
Sun Microsystems
Zdeněk Kotala má dlouholeté zkušenosti s vývojem databázových aplikací pro různé databázové platformy, v několika letech byl i členem odborné komise Databázového produktu roku. Je nositelem titulu databázová osobnost roku 2008. S platformou PostgreSQL poprvé přišel do styku v roce 1999 (verze 6.5) a od té doby na ni nedá dopustit. Mj. se podílí na integraci PostgreSQL do OS Solaris a jeho optimalizaci pro tento operační systém. Součástí jeho je práce je i vývoj in-place upgrade pro PostgreSQL.

Simon Riggs
2nd Quadrant
Simon Riggs is a Database Architect with 20 years professional experience with performance-critical database design for both OLTP and Data Warehouse systems in large Enterprises.

As a Major Developer for the PostgreSQL project Simon has personally contributed the following features: Point in Time Recovery (8.0), Partitioning (8.1) as well as Sort Improvements and Warm Standby (8.2). As a PostgreSQL performance consultant he has assisted numerous projects across UK and Europe.

Simon also has extensive experience with DB2, as well as Certification on Oracle and Teradata. He holds a BSc(Hons) in Astrophysics from University College London and has published research with the Royal Society.

Pavel Stěhule
Pavel Stěhule pracuje s PostgreSQL od roku 99, kdy PostgreSQL byla jedinou o.s. databází, ve které bylo možné psát uložené proceduru a otestovat většina ukázkových SQL příkazů z literatury. Během posledních šesti let publikoval tři desítky článků na rootu, většinou tematicky zaměřené na PostgreSQL. Vytvořil a udržoval http://postgresql.ok.cz. Nyní se stará o http://www.postgres.cz. Aktivně se podílí na vývoji PostgreSQL, především na doplňování funkcionality jazyka PL/pgSQL. Je autorem modulu orafce, který se používá pro usnadnění migrace z Oracle na PostgreSQL. Pracuje jako systémový architekt ve společnosti LMC a příležitostně školí, propaguje a konzultuje PostgreSQL. Ve volném čase se věnuje dálkové a vodní turistice.

Daniel Vojtek
Daniel Vojtek je študentom 5. ročníka Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Karlova v Prahe, obor Softwarové sýstemy. Téma jeho diplomovej práce je Paralelné spracovanie dotazu v systéme PostgreSQL. Posledné 2 roky pracuje ako SW Engineer pre spoločnosť Adastra Corporation, kde využíva okrem iného aj databázu PostgreSQL. K jeho záujmom patria databázy, programovací jazyk Java (čerstvý držiteľ certifikátu SCJP 6.0) a herná konzola XBOX360.