Jste zde

Přednášející

Seznam přednášejících bude postupně doplňován.

Pavel Baroš
Pavel Baroš je studentem FEL ČVUT a v současnosti pracuje na bakalářské práci zabývající se implementací Materializovaných pohledů do PostgreSQL. Zároveň pracuje ve společnosti Circletech s.r.o. na vývoji aplikací ve Win Mobile.

Tomáš Emresz
Začal s Borland Pascalem a Pascalu zůstává věrný (dnes už Delphi 2010). Od roku 2000 se specializuje na psaní webových aplikací (Delphi, IIS+CGI, MySQL). Poslední dva roky vyvíjí svůj vlastní framework pro e-shop založený (jak jinak) na Delphi, rozhraní FastCGI a PostgreSQL - vše na Microsoft Windows serveru. Hodně svého času věnuje optimalizaci, a to ať aplikace nebo databáze. Jako samouk občas vybírá cesty, které nejsou standarní, nicméně které se mnohdy posléze osvědčí. Jeho pracovním krédem je "Počítače jsou zde od toho, aby zjednodušovali uživatelům jejich práci".

Pavel Hák
Jyxo
Pavel Hák pracuje v Jyxo od roku 2006 jako linuxový administrátor. Na starost má mj. i instalaci a konfiguraci serverů PostgreSQL - hlavní databázové technologie firmy.

Kristo Kaiv
Skype
Kristo Kaiv works in Skype as database development team leader and has been in Skype since the dawn of the scalable database cluster. Being previously a member of DBA team he also contributed to administrating the cluster infrastructure and helped to develop the trigger based replication system called Londiste. Before joining Skype Kristo worked in Tele2 so it's his 5-th years in the telecom sector.

Zdeněk Kotala
Sun Microsystems
Zdeněk Kotala má dlouholeté zkušenosti s vývojem databázových aplikací pro různé databázové platformy, v několika letech byl i členem odborné komise Databázového produktu roku. Je nositelem titulu databázová osobnost roku 2008. S platformou PostgreSQL poprvé přišel do styku v roce 1999 (verze 6.5) a od té doby na ni nedá dopustit. Mj. se podílí na integraci PostgreSQL do OS Solaris a jeho optimalizaci pro tento operační systém. Pracoval na vývoji in-place upgrade pro PostgreSQL. V současnosti převážně pracuje na produktech SSH a PKCS11.

Karel Minařík
Karel Minařík navrhuje a programuje webové stránky a aplikace s důrazem na čistý design, pokročilou interaktivitu a agilní vývoj. Pracuje jako vývojář/designér na volné noze, konzultant a školitel pro malé i velké klienty. Žije v Praze se svojí ženou a dvěma dcerami. Další informace naleznete na jeho webové stránce www.karmi.cz.

Pavel Stěhule
Pavel Stěhule pracuje s PostgreSQL od roku 99, kdy PostgreSQL byla jedinou o.s. databází, ve které bylo možné psát uložené proceduru a otestovat většina ukázkových SQL příkazů z literatury. Během posledních šesti let publikoval tři desítky článků na rootu, většinou tematicky zaměřené na PostgreSQL. Vytvořil a udržoval http://postgresql.ok.cz. Nyní se stará o http://www.postgres.cz. Aktivně se podílí na vývoji PostgreSQL, především na doplňování funkcionality jazyka PL/pgSQL. Je autorem modulu orafce, který se používá pro usnadnění migrace z Oracle na PostgreSQL. Pracuje jako pracuje jako programátor ve společnosti CZ.NIC a příležitostně školí, propaguje a konzultuje PostgreSQL. Ve volném čase se věnuje dálkové a vodní turistice.

Tomáš Vondra
Profinit
Absolvent FJFI ČVUT, obor Softwarové inženýrství. S PostgreSQL poprvé přišel do styku v roce 2003 (7.4.x) ve společnosti PHC, která PostgreSQL využívá pro své hlavní projekty (lekarna.cz, ordinace.cz). Jeho zodpovědností se postupně stala optimalizace, řešení výkonnostních problémů a prevence problémů (monitoring výkonu, atd.). Od roku 2007 působí ve společnosti Profinit s.r.o. kde pracuje primárně s jinými databázemi (Oracle, Sybase), ale PostgreSQL se intenzivně věnuje i nadále.