Jste zde

Přednášky

Reaching 1 billion rows / second

Hans-Jürgen Schönig / Cybertec /

"These days pretty much every area of PostgreSQL is constantly improved. Many of those changes are aimed at better scalability, higher performance, and better handling. During our experiments we have tried to scale up PostgreSQL to handle as many rows as possible per second. This talk is here to share our experiences and show the way to a super-scalable PostgreSQL"

Paralelní dotazy v PostgreSQL 9.6 (a 10.0) /

Tomáš Vondra / 2ndquadrant.com

Asi nejviditelnější změnou v PostgreSQL 9.6 je paralelizace dotazů, tj. schopnost využít více procesorů pro vyhodnocení jednotlivých dotazů. Cílem přednášky je ukázat pro jaké typy dotazů se tato funkčnost hodí, omezení aktuální implementace (jedná se o první verzi, takže určitě neumí všechno), a zlepšení plánovaná do verze 10.0. Ukážeme si také konfigurační volby ovlivňující paralelizaci, a pár benchmarků.

Visual DB modeling with PgMDD /

Pavel Golub / MicroOLAP

I want to talk about Database Designer for PostgreSQL, which is tool for databasevisual structure modeling, reverse engineering, generation and modification focused on PostgreSQL.

Jak ušetřit místo a zároveň mít data snadno dostupná /

David Turoň / LinuxBox

Vytvořili jsme extenzi, která data z děděných tabulek spravovaných pg_partmanem ukládá do komprimovaného sloupcového úložiště CSTORE. Data jsou tak dostupná přímo z postgresu a můžeme mít uloženo více historie při stejné diskové kapacitě.

PostgreSQL v prostředí rozsáhlých IPTV/OTT platforem /

Roman Fišer / nangu.tv

Provoz PostgreSQL jako primární databázové technologie v prostředí IPTV. Výzvy na cestě od jednotek tisíc uživatelů k jedněm z nejrozsáhlejších IPTV/OTT deploymentů v ČR a na Slovensku. Řešení vysoké dostupnosti, údržby, zálohování a monitoringu. Testování a deployment nových major verzí PostgreSQL.

PostgreSQL a ruzné varianty linuxových kontejnerů /

Honza Horák / Red Hat

Linuxové kontejnery můžeme dnes použít místo systémových služeb a v moderních PaaS, jako je například OpenShift, se staly již standardem. Kontejnery se ovšem dostávají i na work-station a mohou být také vnímány jako nástupce tradičních balících formátů (RPM, DEB) pro distribuci software. V přednášce Honza ukáže, jak si vytvořit PostgreSQL kontejner, který bude použitelný hned v několika případech zmíněných výše. Podíváme se i na zádrhely, které mohou čekat na vývojáře takového kontejneru. Přednáška je nejčastěji inspirována nejnovějšími inovacemi, které se odehrávají v distribucích Fedora, CentOS a Red Hat Enterprise Linux, nicméně obdobné problémy budou lidé s kontejnery řešit i na jiných platformách.

Big Data With PostgreSQL

Simon Riggs / 2ndQuadrant

What do we mean by Big Data? Can PostgreSQL handle Big Data? If so, how big? Looking at Big Data from both the business and technology aspects we discuss myth-busting facts and hard analysis of what we can do now with PostgreSQL, plus what's coming next. Warning: Contains Hadoop, MongoDB, & Nuts. Choke hazard for NoSQL advocates.

XMLTABLE / Jak dostat novou funkci do PostgreSQL /

Pavel Stěhule

"V přednášce se budu věnovat popisu vývoje nové funkce pro manipulaci s XML dokumenty - XMLTABLE. Popíši pozadí implementace, motivaci. Přiblížím strukturu kódu Postgresu, který je nutné modifikovat a ukáži jednotlivé kroky implementace této funkce. Během přednášky ukáži jak v PostgreSQL funguje parser, jaká je jeho role, jak se volá a spouští executor. Kde a jak zaregistrovat patch, která by se měl dostat do upstreamu a s jakými překážkami je nutno počítat.