Jste zde

Školení

Konfigurace PostgreSQL a základy tuningu /

Tomáš Vondra / 2ndquadrant.com

Ladění výkonu databáze a řešení výkonnostních problémů je komplikované téma, úzce související s charakteristikou hardwaru, architekturou a konfigurací operačního systému i databáze, a pochopitelně i s aplikací která na ní běží. V rámci školení se pokusím stručně vysvětlit jak výkon PostgreSQL závisí na interakci s hardwarem a OS, jakými konfiguračními volbami (ať již mimo databázi nebo v ní) lze chování ovlivnit, a podobně. Podíváme se také na základní kontroly prostředí které se vyplatí udělat ještě před instalací databáze, a samozřejmě také na základní metodiku analýzy výkonnostních problémů. Bude-li čas, podíváme se i na základy ladění SQL dotazů.

PLpgSQL - rychlý úvod do vývoje uložených procedur /

Pavel Stěhule / GoodData

Školení o PL/pgSQL pro začátečníky i mírně pokročilé - podíváme se na motivaci proč vůbec PL/pgSQL existuje, když máme SQL. Vysvětlíme si základní postupy jak při vývoji v PL/pgSQL postupovat i pokročilejší programovací techniky. Podíváme se také jak lze PL/pgSQL využít pro zabezpečení, a jak využít PL/pgSQL pro implementaci triggerů.

Monitoring PostgreSQL /

Pavel Stěhule, Aleš Zelený

Základy práce s Postgres-XL

Tomáš Vondra / 2ndquadrant.com

Postgres-XL je distribuovaná databáze, postavená na PostgreSQL kódu a se stejnou licencí. Během školení stručně vysvětlím základní architekturu, řekneme si k čemu je to zhruba dobré, ukážeme si jak nastartovat cluster (pro testovací účely není problém nastartovat i na laptopu) a povíme si i něco o slabších místech aktuální verze.