Jste zde

Přednášející

Vratislav Beneš / OptiSolutions

Během studia pracoval jako databázový administrátor ve společnosti MEMRB se zodpovědností za ČR a SR. V současné době je pracovníkem firmy OptiSolutions zabývající se Business Intelligence, kde se zaměřuje na datové sklady, dolování znalostí z dat a jejich modelování. PostgreSQL používá od verze 8.2, kromě toho má mnohaleté zkušenosti s MSSQL a MySQL.

Pavel Bláhovec / http://www.blahovec.cz

Pavel Bláhovec se zabývá komerčním vývojem software již více než 15 let. Na počátku stál za mobilní aplikací pro obchodní zástupce společnosti Wella, dispečerským systémem pro společnost Delta Lines and plug-inem pro PageMaker pro společnost AutoCont. Od roku 1999 se zabývá vývojem informačního systému pro pracovní agentury. Pavel Bláhovec má ze své praxe vývojáře rozsáhlé zkušenosti v databázích Oracle, PostgreSQL a MySQL, vývojových nástrojích Delphi, Java, Centura a C# (a assembleru :-).

Jičí Činčura / http://blog.cincura.net

Jiří Činčura je nezávislý vývojář a konzultant. Kromě běžných školení jej můžete vidět vystupovat na konferencích v České Republice i v zahraničí. Věnuje se především databázovým platformám, obecně práci s daty a jazykovým konstruktům. Několik let je team lead pro ADO.NET Provider for Firebird projekt, který mimo jiné přináší podporu pro Entity Framework. Publikuje v magazínech Databázový Svět, Vývojář.cz aj. Jeho blog můžete nalézt na blog.cincura.net.

Magnus Hagander / Redpill Linpro

Magnus Hagander is a developer and a committer in the PostgreSQL Global Development Group. He is one of the original developers of the Windows port of PostgreSQL, and currently a part of the team that maintains it. These days, he mostly works on other parts of the PostgreSQL backend, recently with focus on security features such as authentication and encryption. He is also one of the core members of the postgresql.org infrastructure team, maintaining the servers that power the project, and one of the maintainers of the postgresql.org website. He also contributes to pgAdmin and other related projects. He's been a PostgreSQL user since version 6 (with some non-serious use of Postgres 95 before that), and currently serves as President of the Board for PostgreSQL Europe. To pay the bills, he is a PostgreSQL and open source software consultant at Redpill Linpro in Stockholm, Sweden, where he works on consulting, support and training services, as well as custom development work.

Pavel Stěhule / CZ.NIC

Pavel Stěhule pracuje s PostgreSQL od roku 99, kdy PostgreSQL byla jedinou o.s. databází, ve které bylo možné psát uložené proceduru a otestovat většina ukázkových SQL příkazů z literatury. Během posledních šesti let publikoval tři desítky článků na rootu, většinou tematicky zaměřené na PostgreSQL. Vytvořil a udržoval http://postgresql.ok.cz. Nyní se stará o http://www.postgres.cz. Aktivně se podílí na vývoji PostgreSQL, především na doplňování funkcionality jazyka PL/pgSQL. Je autorem modulu orafce, který se používá pro usnadnění migrace z Oracle na PostgreSQL. Pracuje jako pracuje jako programátor ve společnosti CZ.NIC a příležitostně školí, propaguje a konzultuje PostgreSQL. Ve volném čase se věnuje dálkové a vodní turistice.

Tomáš Vondra / Profinit

S PostgreSQL poprvé přišel do styku v roce 2003 (7.4.x) ve společnosti PHC, která PostgreSQL využívá pro své hlavní projekty (lekarna.cz, ordinace.cz). Jeho zodpovědností se postupně stala optimalizace, řešení výkonnostních problémů a prevence problémů (monitoring výkonu, atd.). Od roku 2007 působí ve společnosti Profinit s.r.o. kde pracuje primárně s jinými databázemi (Oracle, Sybase), ale PostgreSQL se intenzivně věnuje i nadále.