Jste zde

Přednášky

Hlavní novinky v PostgreSQL 9.4

Tomáš Vondra / 2ndquadrant.com /

Nová verze PostgreSQL je zde! Sice trochu se zpožděním, ale jako obvykle obsahuje mnoho zajímavých novinek, jak je vidět i z oficiálních release notes. Během vražedně krátké přednášky se pokusím alespoň stručně projít hlavní novinky a vylepšení - a to zejména ty kterým se nebudou detailněji věnovat další přednášky.

JSONB a nestrukturovaná data v PostgreSQL 9.4

Pavel Stěhule / GoodData /

Jednou z hlavních novinek v PostgreSQL je přepracovaný způsob uložení JSONB, a v mnoha ohledech vylepšené možnosti indexování a dotazování JSON dokumentů uložených právě v JSONB. Podívejme se v rychlosti v čem spočívají hlavní výhody JSONB, v jakých situacích se vám může hodit a podobně.

Nestrukturovaná a senzorová data

Vratislav Beneš / OptiSolutions /

Na nestrukturovaná data narážíme na každém rohu. Jsou synonymem pro "Big Data". Podíváme se, jaké možnosti poskytuje PostgreSQL 9.4, v čem se může měřit s MongoDB a jak si poradí s analýzou real-time dat. Provedeme si malou ukázku těžení dat z logů síťového routeru a analýzu senzorových dat generovaných přímo na přednášce.

Jak přežít sharding

Aliaksandr Aliashkevich / shards.io /

Přehled dostupných technologií pro škálování PostgreSQL databází. Hlavní techniky návrhu a vývoje distribuovaných uložišť pro OLTP a OLAP aplikace.

Securing your PostgreSQL application

Marc Balmer / micro systems /

Many (too many?) database applications, especially online web applications, don’t address security enough. Often only a single database account is created for the whole application and security, user authentication, and, access control is handled at the application level only. This works fine as long as the security functions are carefull crafted - and the software has no exploitable bugs. Unfortunately software has bugs, and, in the worst case scenario, an intruder gains access to the database system. If it gets worse, he’ll gain access to all data - especially if the above mentioned „one account per application“ scheme has been used. In this talk I will show what the threats to a database application can be, and what you can do at the application level and especially at the database level to lower the risk of an unwanted intrusion, and, what you can do to mitigate the effects of an intrusion should it happen nevertheless. The talk includes a discussion of the security related features and best practices in PostgreSQL.

BDR - Bi Directional Replication

Petr Jelínek / 2ndQuadrant /

BDR je asynchronní multi-master replikační řešení pro PostgreSQL vyvíjené jako open-source extenze. Na přednášce si povíme něco o vhodném a nevhodném použití asynchronní multi-master replikace, podíváme se všechno BDR umí, jak řeší konflikty, nastíníme plány integrace do Postgresu a o budoucím vývoji tohoto řešení.

Lehký ůvod do PostgreSQL na Amazon Web Services

Štěpán Bechynský / bechynsky.cz /

Ve společnosti, kde pracuji máme velkou část infrastruktury na AWS. U nových projektů se snažíme v maximální míře využívat možnosti AWS. Na některých projektech se proto využívá služba AWS RDS, která podporuje i PostgreSQL. V semináři se naučíte, jak vytvořit PostgreSQL databázi ve službě AWS RDS, jak vypadá zabezpečení a další obecné informace o AWS a cloud technologiích obecně.

When PostgreSQL Can't You Can

Keith Fiske / OmniTI / OmniTI /

After you've been using PostgreSQL for a while, you realize that there are some things still missing that would make using it in large, production environments easier: automated partitioning, autonomous functions, logical replication & better dump filtering. Thankfully, it's extremely easy to make add-ons to allow some of those features right now. And you don't even have to know a single line of C code! This talk will discuss several projects I've been working on to help fill those gaps and hopefully show how easy it is to get involved in the PostgreSQL community.

cstore_fdw

Jan Holčapek / GoodData /

Columnar store do každé rodiny ... která používá PostgreSQL 9.3 a novější! Podíváme se na principy na kterých je postavena extenze cstore_fdw, implementující sloupcové uložení dat, jak ji nainstalovat a v jakých situacích ji použít či nepoužít (typy aplikací, dotazů apod.).