Jste zde

Hodnocení P2D2 2018

Dovolte mi, abych jako každý rok stručně shrnul hodnocení letošního ročníku P2D2 2018. Nejdříve ale pět vylosovaných, kteří získávají volný vstup na příští ročník:

  • Jaroslav Moravec
  • Radek Pelc
  • Martin Dočkal
  • David Pavlíček
  • Vojtěch Myslivec

Co se týká hodnocení, nejdříve se podívejme na hodnocení konference jako celku - výběru přednášek a organizace, a to ve srovnání s předchozími dvěma ročníky.

 

Nevím sice čím jsme si to zasloužili, ale u organizace jsme si evidentně výrazně polepšili - ten posun mezi naprůměrně a průměrně je celkem jasně viditelný. Velké díky patří všem kdo se na organizaci konference podíleli, ať už v měsících před konferencí nebo v jejím průběhu. A stejně tak díky i sponzorům, bez kterých by konference vypadala o dost jinak (a to nejenom co se cateringu týká, ale např. i zahraničních řečníků). S hodnocením přednášek je to samozřejmě o dost komplikovanější, protože to hodně závisí na tom jak se komu trefíme do jeho oblasti zájmů. Podle hodnocení to víceméně vypadá že od roku 2016 se trefujeme tak nějak pořád stejně, a asi nelze čekat nějakou úplně zásadní změnu.

Co se týká hodnocení přednášek, podívejme se na celkovou statistiku - u každé přednášky byla možnost hodnotit téma a přednes, oboje na pětihodnotové stupnici (1=špatný, 5=výborný). V součtu přes všechny přednášky vypadá průměrné hodnocení za poslední tři ročníky P2D2 takto:

Do témat jsme se zřejmě trefili o něco lépe než v roce 2017 (ale o ždibec hůře než 2016). U kvality přednášek jsme si lehce pohoršili (ale pořád je to trochu lepší než v roce 2016). V hodnocení za rok 2015 jsem si trochu stěžoval že se nám tuto stránku konference (kvalitu přednášek) nedaří příliš zlepšovat, a jsem rád že v posledních třech ročnících se nám to celkem povedlo.

Co se týká hodnocení jednotlivých přednášek podle tématu/prezentace, letos je to asi poprvé za celou dobu konání P2D2 (nebo alespoň za dobu kdy sbíráme hodnocení) kdy pořadí v obou případech vypadá přesně stejně:

  • Flexible Indexing with Postgres
  • Novinky v PostgreSQL 10 (a 11)
  • Timescale / databáze pro ukládání časových řad

Plány pro P2D2 2019

Jak bude vypadat P2D2 2019 se bude rozhodovat až za několik měsíců, nicméně i nadále přepdokládáme zachování stávajícího formátu konference, tj. 1 den školení + 1 den přednášek. A nejtěžším úkolem zřejmě zůstane získávání zajímavých přednášek.

Pokud vás napadá co dalšího bychom v tomto ohledu mohli udělat, sem s nápady - info@p2d2.cz.